Wspaniałe rzeźby wykonane z kamienia i różne egzotyczne gatunki drzew

Urządzamy niewielką sypialnię

Wielkość naszych sypialni jest oczywiście uzależniona od układu pomieszczeń, jaki panuje w naszym mieszkaniu, to jednak najczęściej jest determinowane posiadaniem w ogóle niewielkich rozmiarów mieszkania. Chociaż sypialnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem w każdym domu, często jest spychana do najmniejszych możliwych pokoi. Warto jednak odpowiednio o nią zadbać, aby relaks w niej był pełnowartościowy.

Zacznij od koloru

Niewielkich rozmiarów przestrzenie wymagają przede wszystkim bardzo jasnych, zimnych barw, aby optycznie i automatycznie zwiększyć ich powierzchnię. Stosowanie ciepłych kolorów czy ciemnych da nam dokładnie odwrotny efekt – przytłoczy nas. Jasne barwy również dobrze nas nastroją i pozwolą zasnąć ze spokojem ducha. Dobrze jest też pamiętać, aby sufit i podłoga były w możliwie najjaśniejszych kolorach. Jeśli jednak nie chcemy całkowicie rezygnować z ciepłych kolorów, dobrym rozwiązaniem będzie kolorowy pled zarzucony na pościel czy kolorowe dodatki, na przykład płócienny obraz czy zdjęcia najbliższych wiszące na ścianach.

Minimalizm się opłaca

W małych pomieszczeniach nie ma miejsca na zbędne meble, dlatego minimalizm jest tutaj jak najbardziej wskazany w każdym calu. Wystarczy zaopatrzyć się w najniezbędniejsze meble, takie jak łózko (może być na stelażu albo podeście – zyskamy wtedy dodatkowa przestrzeń pod nim na przykład na szuflady czy szafkę), nocny stolik lub komodę z bielizną, a także odpowiednie oświetlenie – lampki do czytania czy dającą świetny klimat stojąca lampę.

2 komentarze

  • Marysia, 20 marca 2017, 10:11

  Odpowiedz

  Mam właśnie taką niewielką sypialnię, tylko niefortunnie pomalowałam ją na ciemnoniebieski kolor. Chyba muszę ja przemalować.

  • Karol, 23 marca 2017, 17:56

  Odpowiedz

  Moja żona jednak miała nosa z wyborem jasnych kolorów do sypialni 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.