Wspaniałe rzeźby wykonane z kamienia i różne egzotyczne gatunki drzew

Jakich błędów unikać przy urządzaniu mieszkania?

Mieszkanie jest dla każdego z nas najważniejszym elementem w życiu, do którego dążymy czasem nawet przez całe życie. Chcemy więc, aby było najpiękniejszym miejscem na ziemi, przez to jednak często przesadzamy w naszych wizjach i efekt wychodzi odwrotny do zamierzonego.

Kolorystyka

Pierwszym elementem, który zwykle wybieramy, jest kolorystyka ścian. Tutaj dobrze jest jednak postawić na bardziej stonowane kolory – mocne, agresywne barwy w całym mieszkaniu mogą być na dłuższą metę po prostu męczące dla mieszkańców. Jeśli bardzo chcemy mieć żywe kolory w mieszkaniu, pomalujmy jedną – dwie ściany, aby zachować odpowiedni kontrast.

Umeblowanie

Bardzo ważnym, a w zasadzie kluczowym elementem zaraz po wyborze koloru ścian jest wybór odpowiednich mebli. Najlepiej jest zachować jednorodność stylistyczną zamiast mieszania różnych stylów nawet w odrębnych pomieszczeniach. Zachowanie takiej jednorodności zapewni lepszy odbiór i lepsze samopoczucie użytkowników mieszkania. Szczególnie dobrze jest unikać górnolotnych i bardzo eleganckich stylizowanych mebli, jeśli takie do nas oraz naszego sposobu bycia po prostu nie pasują. Nawet jeśli tak umeblowane mieszkanie będzie wyglądało ładnie i estetycznie, w niedługim czasie będzie nas po prostu drażniło.

Dodatki

Oczywiście dodatki są bardzo ważne dla wnętrza naszego domu, jednak nie powinniśmy z nimi przesadzać – jeśli będzie ich za dużo, osiągniemy jedynie efekt zagracenia niezbędnej przestrzeni. Ta z kolei może nam się przydać do zupełnie innych celów.

2 komentarze

  • Filip, 1 lutego 2017, 15:34

  Odpowiedz

  Moja babcia miała takie bardzo poważne wnętrza zawsze i wszędzie – poza kuchnią i w sumie wyglądało to komicznie.

  • Natalia, 5 lutego 2017, 18:55

  Odpowiedz

  Niektórzy wolą przerost formy nad treścią i efekt jest w zasadzie zawsze opłakany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.