Wspaniałe rzeźby wykonane z kamienia i różne egzotyczne gatunki drzew

Jakie kolory są bezpieczne dla małych wnętrz?

Większa część oferowanych dzisiaj na rynku mieszkań w przypadku 2-pokojowych czy nawet 3-pokojowych mieszkań posiada jeden większy, reprezentacyjny pokój oraz jeden lub dwa mniejsze, przeznaczone na sypialnie czy pokój dla dziecka. Używając do ich dekoracji odpowiednich kolorów jesteśmy w stanie sprawić, że pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie większego oraz zdecydowanie przytulnego.

Jakich zasad warto się trzymać?

Przede wszystkim małe pomieszczenia wymagają jasnych kolorów – ciemne kolory nie tylko sa przygnębiające, dodatkowo sprawiają wrażenie zmniejszenia przestrzeni, w jakiej się znajdujemy; wywołują w niektórych wręcz klaustrofobię. Standardowo sufity zawieszone są na wysokości 260-270 centymetrów i dla takich wysokości najodpowiedniejsza będzie zawsze i nieodmienne biel.

Jak dobierać kolor sufitu oraz podłogi

Coraz częściej wpadamy na pomysły, aby nasze mieszkania były niestandardowe i decydujemy się na pomalowanie na jakiś konkretny kolor sufitu czy zastosowanie ciekawych deseni na podłodze. Warto jednak pamiętać, że w przypadku takich niewielkich przestrzeni sufit oraz podłoga zdecydowanie powinny zostać białe – w przypadku sufitu – oraz bardzo jasne w przypadku podłogi. Ten trick również sprawi, że wnętrze będzie sprawiało wrażenie większego niż jest w rzeczywistości. Bardziej zaprawieni w bojach malarze pokojowi mogą również spróbować oszukać wzrok patrzących stosując perspektywę kolorystyczną, zjawisko powszechnie wykorzystywane w malarstwie olejnym.

2 komentarze

  • Ewelina, 13 lutego 2017, 17:16

  Odpowiedz

  Ciekawe, że można z jednym małym pomieszczeniem aż tyle zrobić…

  • Iwona, 15 lutego 2017, 09:21

  Odpowiedz

  Ja właśnie kilka lat temu popełniłam ten błąd i pomalowałam mały pokój na bordowo – bardzo szybko musiałam go przemalować z powrotem na biało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.