Wspaniałe rzeźby wykonane z kamienia i różne egzotyczne gatunki drzew

Co barwa może zrobić z wnętrzem mieszkania?

Największym problemem naszych współczesnych mieszkań w większości przypadków jest ich powierzchnia – mieszkania w dużych miastach są raczej drogie, dlatego jeśli tylko możemy, ograniczamy ich przestrzeń, otrzymując często dwa niewielkich rozmiarów pokoje. To jednak nie jest żadna ujma, a dopiero początek przygody z naszym mieszkaniem.

Jakie barwy będą odpowiednie do niewielkich pokoi?

W przypadku niewielkich powierzchni najodpowiedniejsze zawsze są bardzo jasne barwy – najlepiej sprawdza się nieodmiennie klasyczna biel, ewentualnie inne chłodne i bardzo jasne odcienie. Takie zestawienia sprawiają, że nawet mała przestrzeń wydaje się znacznie większa i jednocześnie przytulniejsza. W małych pokojach powinniśmy także zadbać o to, by sufit był możliwie jak najjaśniejszy, także najlepiej biały, podobnie jak podłoga. Wszelkie ciemne kolory nie zdadzą w takich miejscach egzaminu – będą niejako z automatu optycznie zmniejszać przestrzeń.

Sprytne tricki

Oko patrzącego można również sprytnie oszukać, stosując bardzo proste tricki. W małych pokojach nie musimy także całkowicie rezygnować z żywych kolorów, jeśli jesteśmy ich miłośnikami – zastosowanie ciepłego koloru na jedynie jednej ze ścian pomoże nam osiągnąć efekt perspektywy kolorystycznej, stosowanej przez malarzy olejnych – dzięki temu będziemy mieć wrażenie, że odmienna ściana znajduje się dalej od reszty. Dobrym rozwiązaniem jest także wymalowanie pionowych pasków, które dają podobny efekt.

2 komentarze

  • Matylda, 2 marca 2017, 19:23

  Odpowiedz

  Mam w rodzinnym domu taki właśnie malutki pokój pomalowany w paski i wcale nie wygląda na taki mały, jaki jest faktycznie.

  • Bartek, 5 marca 2017, 20:33

  Odpowiedz

  Dziecku pomalowaliśmy teraz pokój na biało i faktycznie sprawdza się to, co piszecie. pokój wygląda na większy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.